top of page

Kurkuma czyli kurkuminoidy.

Kurkuma to jedna z najbardziej znanych przypraw. Choć pochodzi z subkontynentu indyjskiego, dziś jest stosowana na całym świecie jako suplement, przyprawa, naturalny barwnik do żywności, a nawet jako składnik kosmetyków.


Popularność kurkumy w dużej mierze zawdzięcza starożytnym tekstom ajurwedy, napisanym prawie 2500 lat temu, opisującym zalety kurkumy w leczeniu wielu schorzeń, w tym chorób skóry, układu oddechowego i żołądkowo-jelitowego, bólów, bólów, ran, zwichnięć, chorób wątroby, bólu stawów i zapalenie. Wszystkie korzyści zdrowotne kurkumy przypisuje się kurkuminoidom, składowej grupie fitosubstancji o charakterystycznym żółtym kolorze. Jednak to współczesna nauka umożliwiła milionom ludzi czerpanie korzyści zdrowotnych z unikalnych związków zawartych w kurkumie.

W produktach FemiCanna stosujemy kurkuminoidy pod postacią Curcumin C3 Complex® otrzymywane z suszonych kłączy Curcuma longa (Kurkuma) i standaryzowane na minimum 95% kurkuminoidów.

Nazwa C3 Complex® odnosi się do trzech głównych związków chemicznych - kurkuminy, demetoksykurkuminy (DMC) i bisdemetoksykurkuminy (BDMC) - wspólnie określanych jako „kurkuminoidy”. Kurkuminoidy wykazują wiele działań, które są korzystne w poprawie zdrowia ludzkiego i walce z różnymi stanami chorobowymi. Badania kliniczne wykazały następujący potencjał prozdrowotny kurkuminoidów:


  1. Działanie antyoksydacyjne

  2. Działanie przeciwzapalne

  3. Wspomagają odporność

  4. Regulacja poziomu cholesterolu i cukru we krwii

  5. Zapobieganie zatorom

  6. Ochrona wątroby

  7. Zapobiegają w rozwoju choroby Alzheimera.
 

Materiał opisuje substancje i ich możliwe zastosowania na podstawie publikacji, badań i materiałów dostępnych w internecie, prasie i książkach. Materiał nie jest opisem suplementu diety ani żadnego innego produktu zawierającego w/w składniki.


26 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page