top of page

Konopne pobudzenie-CBG

Zaktualizowano: 19 sty 2022

Mimo że CBG nie jest typowym środkiem pobudzającym, daje uczucie energii i skupienia podobne do działania kawy. CBG da Ci możliwość skupienia się na jednym zadaniu przez dłuższy czas, przy zwiększonym poziomie produktywności.

„Źródło wszystkich kannabinoidów”

Zanim przejdziemy do tego, o co to całe zamieszanie, ważne jest, aby najpierw przedstawić przegląd nauki stojącej za tym kannabinoidem i dlaczego jest on uważany za „matkę” wszystkich innych kannabinoidów.


Widzisz, kannabinoidy zaczynają się w kwaśnej formie. Zanim CBD stanie się CBD, występuje jako kwas kanabidiolowy (CBDA) i pod wpływem ciepła lub światła słonecznego kwas ulega dekarboksylacji i powstaje CBD. To samo dotyczy THC i innych kannabinoidów; CBG jest natomiast prekursorem kanabinoidów.


Kannabigerol (CBG) występuje początkowo w formie kwasu i przekształca się w inne kannabinoidy na bazie kwasu, które z kolei pod wpływem ciepła i światła słonecznego tworzą różne niekwasowe kannabinoidy, takie jak CBD, THC itp.

związek ten jest bardzo obiecujący w wspomaganiu lub leczeniu wielu dolegliwości.


CBG a zasoby naukowe

Przeanalizowaliśmy wiele opublikowanych artykułów i opracowań badawczych. Poniżej znajduje się podsumowanie przypadłości, w których CBG może okazać się pomocne:

  1. Zapalna choroba jelit. Według badań przeprowadzonych w 2013 roku, CBG zmniejszyło stan zapalny, który jest powszechny przy nieswoistym zapaleniu jelit.

  2. Reguluje nastrój. Uważa się, że kannabigerol reguluje nastrój poprzez wzmacnianie anandamidu, związku występującego naturalnie w ludzkim organizmie i odpowiedzialnego za stan „błogości”.

  3. Jaskra. Według badania z 2008 roku, CBG okazał się obiecujący w leczeniu jaskry, ponieważ zmniejsza ciśnienie wewnątrzgałkowe.

  4. Dysfunkcje pęcherza. W badaniu z 2015 roku zbadano wpływ pięciu różnych kannabinoidów na pęcherz i stwierdzono, że kannabigerol okazał się najbardziej obiecujący w leczeniu dysfunkcji pęcherza.

  5. Choroba Huntingtona. Według badań przeprowadzonych na myszach z 2015 roku, kannabinoid ten może odgrywać kluczową rolę w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Huntingtona.

  6. Infekcje bakteryjne. Według badań z 2008 roku CBG może zabijać bakterie, w szczególności oporny na metycylinę Staphylococcus aureus (MRSA). MRSA to zakażenie bakteryjne, które jest trudne do wyleczenia i niebezpieczne dla osób z zakażeniem.

  7. Rak okrężnicy. Według badania z 2008 roku, które dotyczyło raka okrężnicy u szczurów, stwierdzono, że CBG może zmniejszać wzrost komórek raka okrężnicy i innych guzów.

  8. Utrata apetytu. Inne badanie przeprowadzone w 2016 roku wykazało, że CBG może stymulować apetyt. Może to okazać się cenne dla osób z HIV lub rakiem.

Na koniec...

Jeśli szukasz zdrowego, naturalnego źródła energii, które jednocześnie zapewni Ci spokój i umożliwi wytężoną pracę umysłowa w ciągu dnia, to uważamy, że pokochasz olejek FemiCanna Energy o szerokim spektrum działania, bogaty w CBD, CBG, kurkuminoidy, bioperynę oraz ekologiczny ekstrakt CO2 z imbiru. Wszystkie nasze produkty są pozyskiwane w 100% z konopi uprawianych ekologicznie i nie zawierają THC. Sprawdź nasz sklep internetowy lub, jeśli masz jakieś pytania, napisz do naszego zespołu obsługi klienta. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.
32 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page